Futbol Hayranlarının İzlemesi Gereken Birbirinden Güzel (7.Bölüm) Futbol Filmi

1. The Football Factory

The Football Factory

İngiltere’deki bir futbol holiganının hayatında yaşadıklarını ele alıyor. Futbol şiddetinin bir uyuşturucu gibi, görünüşte çok zevk verici görünen ama uçurumun dibine tek gidiş bileti olduğunun bir göstergesi.Bu oyun aslında hayatları alt üst etmemeli.

2. She’s the Man ( Guzel Futbolcu)

She's the Man (Seksi Futbolcu)

Viola futbola hayran bir kızdır ama kadınlar takımına seçilemez. Viola bu sefer şansını kardeşi Sebastian ‘ın kılığına girerek erkek takımında deneyecek.Viola sizce başarabilecek mi?

3. Mean Machine (Sıradışı Sanıklar)

Mean Machine (Sıradışı Sanıklar)

Aldığı ceza sebebiyle futboldan uzaklaştırılmış eski bir futbolcunun ceza evine düşer ve burada gardiyanları yapacakları gazozuna maçlar için antrenörlük yapar.Basit bir maçın bir takım hesaplaşmalara dönmesi sizce mümkün mü?

4. Looking for Eric (Hayata Çalım At)

Looking for Eric (Hayata Çalım At)

Bir futbol fanatiği olan Eric postacıdır. Orta yaş krizi geçiriyor ve hayatı da her geçen gün daha kötü gidiyordur.Fakat bir gün oğlunun bir hapını içmesiyle efsane Eric Cantona sanrısına kavuşur. Cantona artık onun hayat koçudur.

Cantona’nın futbol hayatını hepimiz biliyoruz peki beyaz perde de nasıl merak ediyor musunuz?

5. Victory (Zafere Kaçış)

Victory (Zafere Kaçış)

Dünya Savaşı sırasında çıkan propaganda olaylarını bastırmak için Nazi futboltakımının subayları müttefik savaş mahkumlarının kurduğu futbol takımı ile bir maç organize ederler. Bunu kamptan kaçmak için fırsat bilen mahkumlar maç içinde uygulamak üzere bir plan tasarlamaya karar verirler. Ama olaylar hiç de planladıkları gibi gitmez…Sylvester Stallone ve Michael Caine’in başrol oynadığı filmde Pele, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst gibi dünyaca ünlü futbolcularında yer aldığını belirtelim.

Leave a Reply