TENİS KORTU

TENİS KORTU

Tenis Kortu Yapımı

Sentetik zeminli tenis kortu yapımı: Konu tenis olunca, top sıçraması ve oyun kalitesi son derece önemlidir. Topun yerden sekme hızına göre ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) kortları sınıflandırmıştır. Reform Spor Sistemleri, geliştirmiş olduğu sistemle amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunmaktadır. Uluslar arası müsabakaların dahi yapılabileceği bu zemin, toprak tenis kort keyfini aratmamaktadır.

Tenis Kortu Çeşitleri


Tenis kortları genel olarak 18m x 36m ölçülerinde yapılmaktadır. Yaptığımız tenis kortları genel olarak üç başlık altında incelenmektedir. Bu üç çeşit tenis kortu zemini de sentetik zeminler arasındadır. Sentetik zeminli tenis kortu yapımı ve bakımı diğer kort zeminlerine göre daha avantajlıdır. Özellikle doğal çim tenis kortları bakımı zor ve masraflıdır. Sentetik zeminli tenis kortları yapımı maliyetlerini öğrenmek için lütfen bizi arayın

1) Açık Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri


Profesyonel tenis karşılaşmaları genellikle açık ve tribünlü kortlarda yapılmaktadır. Açık kortlar için tribün çeşitlerimiz portatif veya sabit tribün olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca tribünlerin üzeri isteğe göre özel çelik konstrüksiyon yapılar ile kapatılabilmektedir.
Profesyonel kortlar dışında açık tenis kortları en çok tercih edilen ve ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Toplu konut sitelerinin bahçelerinde, okul bahçelerinde, belediyelerin ücretsiz tenis kortlarında, otel spor alanlarında ve büyük spor salonlarının bahçelerinde çeşitli zeminlerde (genellikle akrilik zemin olarak) yapılması tercih ediliyor.

2) Kapalı Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri


Kapalı tenis kortu yapımı tercih eden müşterilerimiz genellikle ticari amaçlı tenis oynatan ve tenis okulu sahibi olan kişilerdir. Bu hususta günün her saatinde ve her yaştan müşteriye güneşten veya kış şartlarından etkilenmeden tenis oynama imkanı sunulabilmektedir.
Kapalı tenis kortları Reform Sports tarafından çelik konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Çelik konstrüksiyon ile üzeri kapatılmış kortlar branda veya özel PVC kaplama ürünlerimiz ile izole edilir. Bu tür kapalı tenis sahası balon kortlara göre çok daha sağlam ve havadardır. İstenildiği zaman sahanın bütün yan brandaları açılabilmekte ve sürekli hava akışı sağlanabilmektedir.