Halı Sahada Çalım Atmanın Püf Noktaları Nelerdir

Halı Sahada Çalım Atmanın Püf Noktaları Nelerdir


- Halı sahada çalım atmaya kalkışmadan önce kendi yeteneklerinizi,becerilerinizi iyi bilmemiz gerekir.Kendi yetenekleriniz doğrultusunda çalım atmayı denemelisiniz.Yapamayacağınız hareketleri denememelisiniz.

- Halı sahada çalım atmanın bir diğer önemli olan yanı ise seri olmaktır.Seriliğinize ve ayak bileklerinize güveniyorsanız halı sahada kolaylıkla çalım atabilir adam eksiltebilirsiniz.

- Halı sahada çalım atarken tellerin olduğu kısımları tercih etmeniz size avantaj sağlayabilir.Topu duvara çarptırarak rahat bir şekilde çalım atabilirsiniz.

- Çalımınızı atıp rakibinizi geçtikten sonrada hızlılık önemlidir.Hızlı olmanız gerekir.Aksi halde rakibiniz sizi yakalayıp topu alabilir.

- Çalım atmadan önce birkaç hazırlık pası yapın.Bu hazırlık pasları rakibinizin biraz oyundan düşmesini sağlayacaktır.

- Çalım atamaya çalışırken rakibinize şaşırtıcı hareketler yapmaya çalışın.Bilek hareketleri yapmaya çalışın.Tabii bu hareketleri yapmak içinde beceriniz olması gerekir.

- Kendinizi geliştirmeye çalışın.Yeni hareketler yapmaya çalışın.Kendinizi geliştirmedikten sonra yapmış olduğunuz hareketler işe yaramamaya başlayacaktır.Çünkü rakibiniz artık sizin ne yapacağınızı tahmin edip ona göre pozisyon alacaktır.